Yüz masajı çeşitleri nelerdir?İstanbul Sertifikali masöz ve evde masaj için masozun.com

Yüz masajı türleri 5 çeşit nelerdir?

Öne Çıkan Masözler

 

 

Yüz masajı çeşitleri nelerdir?İstanbul Sertifikali masöz ve evde masaj için masozun.com
Yüz masajı çeşitleri nelerdir?İstanbul Sertifikali masöz ve evde masaj için masozun.com

 

Yüz Masajı Türleri Nelerdir?

Masaj yapılan her bölgeye özel masaj türleri mevcuttur. Yüz masajı da farklı yöntem ve teknikle uygulanabilir. Yüz masajında ihtiyaca göre uygulanabilecek farklı teknikler mevcuttur. Bunlar;

  • Lenfatik Drenaj Masajı

Yüzün belirli bölgelerinde oluşan problemleri gidermek ve lenfatik drenajı rahatlatmak amacıyla lenfatik akış yönünde yapılan bir masaj çeşididir.

  • Yüz Refleksolojisi

Refleksoloji yüz masajı, yüzün çeşitli bölgelerine uygulanan basınç ile oluşan kırışıklıkları azaltmaya ve bazı cilt sorunlarını yok etmeye yarayan bir yüz masajı türüdür.

  • Shiatsu Yüz Masajı

Japon yüz masajı olarak da bilinen Shiatsu, baş, yüz ve boyun bölgesinde oluşan kronik ağrıları, gözaltı ve yüz kırışıklıklarını azaltmaya yönelik yapılan bir masaj uygulamasıdır.

  • Gua Sha Masajı

Gua Sha masajı, Gua Sha taşı ile yüzdeki kan akışını hızlandırmaya yönelik bir masaj çeşididir.

  • Sinüs Masajı

Sinüs masajı, bahar ve kış aylarında ortaya çıkan sinüs ağrılarını ve burun akıntılarını azaltmak için yüz bölgesindeki sinüslere yapılan bir masajdır.

 

 

Yüz Masajının Faydaları

 

Yaşlanmanın etkilerini azalttığı bilinen yüz masajının birden fazla faydası bulunmaktadır. Masaj terapilerinin cildinize, ruhunuza ve vücudunuza olan faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Yüz masajının en temel faydası cilt görünümünü iyileştirmek ve yaşlanmanın etkilerini azaltmaktır. Masaj esnasında uygulanan bakım yağları ve kremleri ile de sarkma ve kırışıklık gibi durumların önüne geçilebilir.
  • Sinüzit hastalığına sahip kişilerde ortaya çıkan burun akıntısını ve tıkanıklığını gidermek ve baş ağrılarını azaltmaya da yardımcı olduğu söylenmektedir.
  • Yüz masajı sayesinde cilt hücrelerine giden kan akışı artacağından dolayı daha parlak, aydınlık ve esnek bir cilde sahip olmanız mümkün olur.
  • Yüzünüzde hasarlı veya iyileşme sürecinde olan doku veya yara izi varsa, doktorunuza danışarak yüzünüze uygulayacağınız bir masaj iyileşme sürecini hızlandırabilir.

 

Yüz Masajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

İlk olarak yüz masajında parmaklarınızla rahatlıkla uygulayabilirsiniz fakat isterseniz bir masaj aletinden de faydalanabilirsiniz. Titreşim yapan masaj aletlerinin yapacağı etki daha fazla olacağından kısa vadede olumlu sonuçlar yaratması mümkündür. Yüz masajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey cildinize olabildiğince hassas davranmalısınız.

Yüz masajı uygulanırken boyun bölgesi de mutlaka yüz masajına dahil edilmelidir. Masaja başlama nedeniniz kırışıklıkları azaltmak ise yüzünüze yaptığınız uygulamaları boynunuza da uygulamanız bu açıdan faydalı olacaktır.

Cilt bakımında kullanılan krem ve yağlar yüz masajınıza ekleyerek rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kuru bir cilde sahipseniz bu kremler cildinizi nemlendireceğinden masajı kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Eğer cildinizde akne, egzama veya daha farklı bir cilt problemine sahipseniz yüz masajı bu problemlerin yayılmasına neden olabilir.

Gün içinde cildinizin üst tabakasında biriken kir ve yağlar, masaj sırasında gözenekleriniz sayesinde daha derinlere yerleşebilir. Bunu önlemek için masaj öncesinde cildinizi mutlaka cilt tipinize uygun bir temizleme jeli ile temizlemelisiniz. Bunu yaptığınızda hem uyguladığınız kremler hem de yapmış olduğunuz masaj uygulamasının etkilerini kolaylık görebilirsiniz.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top