İstanbul Sertifikali ve en iyi masaj ve evde masaj masozun.com

Size En Uygun Popüler Masaj Çeşitleri

Öne Çıkan Masözler

Size En Uygun Popüler Masaj Çeşitleri

 

Size-En-Uygun-Popüler-Masaj-Çeşitleri

 

Manuel Lenf Drenajı

 

Dr. Vodder tarafından geliştirilmiş olduğu, dokularda ödem birikimini engellemek, önlemek ya da meydana gelmiş olan ödemin drenajını sağlamak amacı ile lenf yollarını uyardıktan sonra lenf sıvısının bu yollara iletilmesini sağlamak amacı ile uygulanan bir masaj çeşididir.

Cranio – Sacral Terapi

 

Kafatasını oluşturan kemikler ve yumuşak dokular üstüne uygulanan hafif basınçlar ile serebrospinal sıvının ritminin ve akış hızının değiştirebileceği esasına dayanmakta olan bir terapi yöntemidir.

Relax Masaj

 

Bu masaj türü sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir, mimikler yumuşar ve vücut, beden rahatlar. Kan dolaşımı hızlanır, kılcal damarlar genişler ve kan akışı da yoğunlaşır.

Detox Masajı

 

Vücuttaki, bedendeki gerilimi düşürür ve vücudun enerji üretmesini sağlamaktadır. İki aşamalı olarak vücuda parmak uçları ile baskı uygulanır ve özel masaj teknikleri bedensel ve ruhsal olarak rahatlama hissi yaratır.

Lokal Masaj

 

Baş, boyun, ense, sırt, omuz, bel, bacak ve kol gibi bölgelere uygulanan ve çoğunlukla bölgesel problem olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj türüdür. Rahatsızlık tespit edildikten ya da doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde yapılır.

The Ritz Carlton Masajı

 

Canlandırıcı aromaya sahip olan sıcak yağların kullanıldığı bu masaj çeşidi özel akdeniz kokuları ile destekleniyor. Aromalar, terapi özelliklerinin yanı sıra yenilenmiş hissi sağlıyor.

Sultanın Altı El Masajı

 

Üç masör ya da masöz ile uygulanan bu masaj tekniği, vücudun, bedenin özel noktalarına basınç uygulama esasına dayanmaktadır. Bu masaj sayesinde saç uçlarından ayak parmağına kadar bakım sağlanmaktadır.

Geleneksel Türk Masajı

 

Otantik masaj tekniklerinin uygulandığı bu yöntemde, vücudun, bedenin bütün zayıf doku ve pasif kasları harekete geçiriliyor. Masajda kullanılan yağlar vücudun dinçleşmesine katkıda bulunuyor.

ScenTao Terapisi

 

Scentao masaj yağı ve ısıtılmış taşlar ile uygulanan bir mistik terapidir. Shiatsu da özel teknikler kullanılarak uygulanan vücut masajı, bütün vücutta enerji akışını dengeliyor ve müthiş bir rahatlama hissi sağlıyor.

Anti Stres Masajı

 

Yavaş ve ritmik uygulanan bir masaj çeşididir. Kasları gevşetici rahatlatıcı etkisi vardır. Yumuşak hareketler ile tepeden tırnağa kadar uygulanan masaj sayesinde vücuttaki kas ve dokuların gevşemesi sağlanmaktadır.

Sırt Masajı

 

Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşeterek rahatlatır, ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma, ağır yükler taşıma, kötü oturma pozisyonu, uzun süre ayakta durmak, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine sebep olur. Bu masaj kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir ve rahatlatır. Sinirler omurga bölgesinden başlayarak bütün vücuda dağıldığı için masaj doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini de rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketler ile sakinleştirici veya hızlı, çabuk hareketler ile canlandırıcı etki yapar.

  •  

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top