Belavi Yüz Germe Masajı Nedir? Nasıl Yapılır? İstanbul Sertifikali masöz ve evde masaj masozun.com

Belavi Yüz Germe Masajı Nedir? Nasıl Yapılır?

Öne Çıkan Masözler

 


Belavi Yüz Germe Masajı Nedir? Nasıl Yapılır? İstanbul Sertifikali masöz ve evde masaj masozun.com
Belavi Yüz Germe Masajı Nedir? Nasıl Yapılır? İstanbul Sertifikali masöz ve evde masaj masozun.com

 

Belavi Yüz Germe Masajı Nedir?

 

Belavi yüz germe masajı, yaşlanmanın etkilerini tersine çevirmeyi amaçlar. Bazen Bellanina masajı olarak da adlandırılan Belavi yüz germe masajı , yüz dokusundaki kan damarlarını nazikçe uyararak yüzdeki kusurları ve yaşlanmanın gözle görülür etkilerini azaltmak için tasarlanmış bir tedavidir.

Bu teknikte, basınç noktalarında hedeflenen masaj uygulanır ve genellikle kan dolaşımını ve lenfatik drenajı aktif hale getirmekte etkili olduğu bilinir. Masajdan sonra masaj terapisti, gözenekleri açmak için sıcak bir maske veya havlu uygular. Sonrasında uyarılmış cildin derinliklerine nüfuz etmek için cilde nemlendirici ve arındırıcı losyon sürer ve etkileri daha hızlı ve uzun süreli hale gelir.

Çoğunlukla belavi yüz germe masajı uygulaması sonrasında gözle görülür bir fark ortaya çıkar fakat çoğu masaj terapisti faydalarının kalıcı olması için belavi yüz germe masajının ayda en az bir kez tekrarlanmasını önermektedir.

Belavi Yüz Germe Masajını Amacı

Belavi yüz germe masajının amacı cildi gençleştirmek ve kırışıklıkları azaltmaktır. Bu tedavi genellikle yüz derisinin görünümünü iyileştirmek için uygulanır. Masaj terapistleri bu masajın sürekli uygulanmasının cilt dokusunun sağlığını iyileştirebileceğini söyler.

Belavi yüz germe masajı yaşlanma, kötü beslenme, stres veya hastalıkları hafifletmenin rahatlatıcı bir yolu olduğu konusunda hemfikirdir. Masaj hizmeti alan kişi genellikle masaj koltuğuna yaslanarak veya düz masaj masalarında dinlenirken tedavi uygulanır ve belavi yüz germe masajı genellikle 60 ila 90 dakika sürer.

 

 

Akupresür noktaları, Belavi yüz germe masajı için önemlidir. Akupresür, ağrıyı gidermek ve kan dolaşımını iyileştirmek için vücuda basınç uygulama tekniğidir. Dolaşım, yüz ve göz bölgesindeki hassas deriyi canlandıran dokuya oksijen ve diğer besinleri sağlar.

Belavi yüz germe masajında, el masajı da uygulanabilir. Bu masaj tekniği lenfatik drenajı da tetikler. Vücuttan toksinleri atmaya yardımcı olan lenf sistemi sayesinde kan oksijen seviyeleri artar ve toksinleri serbest bırakır. Yüz bölgesine uygulanan düzenli drenaj tekniği yüz kaslarının toparlamasını, cildin gençleşmesini, kırışıklıkların giderilmesini ve iyileşmesini sağlar.

Belavi yüz germe masajı teknikleri ve akupresür uygulamasından sonra, masaj hizmeti alan kişiye ilk olarak ılık bir maske, ardından peeling ile ovma ve sıcak havlu tedavisi uygulanır. Bu uygulama cilt elastikiyetini arttırır ve rahatlamayı sağlar. Son olarak, masaj uzmanı cildin daha yumuşak ve pürüzsüz olması için bir nemlendirici krem ​​ve losyonu cilde uygular.

Belavi yüz germe masajı, son derece rahatlatıcı bir tekniktir. Bu masaj, cildin alt katmanlarının ve yumuşak dokuların uyarılması yoluyla yüzün görünümünü iyileştirir. Kan dolaşımını artırır, vücuttaki atıkları yok eder, cildin bağışıklık sistemini güçlendirir ve hücresel üremeyi artırır. Cildi temizler, cilt altı tabakalarını yeniler ve yumuşatır. Belavi yüz germe masajı, yüzey kırışıklıklarının görünümünü azaltmaya yardımcı olan, kırışıklık oluşumunu yavaşlatan ve yüz kaslarını iyileştiren bir masaj tekniğidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top